0 5 min 2 lata

Nadchodzący tydzień na rynkach będzie prawdopodobnie jeszcze bardziej zmienny niż w zeszłym, ponieważ w tym tygodniu zaplanowano kilka publikacji ważnych danych, w tym bardzo ważne dane o CPI w USA. Są to, w kolejności prawdopodobnego znaczenia:

CPI w USA – stało się to głównym wydarzeniem rynkowym, a rynki mają silną nadzieję, że inflacja w USA osiągnęła szczyt

Chińskie dane o PKB

Dane dotyczące sprzedaży detalicznej w USA

Oficjalne zestawienie kursów i kursów gotówkowych RBNZ

Zeznanie Banku Anglii przed parlamentem Wielkiej Brytanii

Oprocentowanie nocne, zestawienie kursów i raport o polityce pieniężnej Banku Kanady

Dane dotyczące PPI w USA

Dane dotyczące zatrudnienia w Australii

Wstępne dane na temat nastrojów konsumenckich w USA według UoM

Jest to święto państwowe we Francji w czwartek 14 lipca .

Analiza techniczna
Indeks dolara amerykańskiego
Poniższy tygodniowy wykres cenowy pokazuje, że indeks dolara amerykańskiego wydrukował dużą byczą świeczkę, która zamknęła się na nowym 20-letnim szczycie, zgodnie z długoterminowym trendem , który jest byczy . Jest to o tyle istotne, że przebicia do nowych maksimów sugerują, że cena będzie dalej rosła w nadchodzących dniach. Należy jednak pamiętać, że jest duży górny knot, a cena nie wzrosła w piątek, więc być może zaobserwowaliśmy punkt kulminacyjny sugerujący, że cena nie wzrośnie w najbliższym czasie.

Rozsądne wydaje się handlowanie dolarem amerykańskim przez długi czas w nadchodzącym tygodniu, gdy zacznie on ponownie rosnąć w krótszych ramach czasowych, przynajmniej do czasu publikacji danych o CPI w USA w środę, co może spowodować zmienność kursu dolara.

EUR/USD
W ostatnich tygodniach i miesiącach dolar amerykański wyraźnie się umocnił, ale ostatnio euro wyróżnia się również jako szczególnie słaba waluta z powodu obaw o wyczerpanie się opcji przez EBC, aby poradzić sobie z odradzającą się inflacją, czyniąc walutę EUR/USD para potencjalnie ekscytująca, aby handlować krótką.

Cena gwałtownie spadła w zeszłym tygodniu, osiągając poziom zbliżony do parytetu i osiągając najniższe tygodniowe zamknięcie od 19 lat. Należy jednak zauważyć, że na wykresie dziennym tydzień zakończył się silnym i upartym pin barem , co sugeruje, że możemy wkrótce zobaczyć wzrost ceny. Jeśli ten byczy pin bar zostanie usunięty przez silne niedźwiedzie odwrócenie, byłby to bardzo niedźwiedzi znak.

Proponuję poczekać na codzienne zamknięcie poniżej 1,0100 USD przed rozważeniem wejścia w krótką transakcję tutaj.

Wykres dzienny EUR/USD
USD/JPY
W zeszłym tygodniu dolar amerykański mocno zwyżkował, ale japoński jen również był mocny, co oznacza, że ​​cena pary walutowej USD/JPY nieznacznie wzrosła. Jednakże, widząc odwrócenia u głównych kontrahentów dolara, EUR/USD i GBP/USD, może się zdarzyć, że dalsza siła dolara zostanie wyrażona w stosunku do innych walut, takich jak japoński jen .

Wybicia są zazwyczaj silniejsze po okresach konsolidacji i widzieliśmy, że handel cenowy jest dość mocno poniżej ostatnich długoterminowych maksimów.

Jestem przygotowany na długą transakcję na tej parze walutowej, jeśli codziennie (w Nowym Jorku) zamkniemy powyżej 136,66 (najlepiej powyżej okrągłej liczby na 137,00 ¥ ).

Wykres dzienny USD/JPY

Dolna linia
Widzę, że najlepsze okazje na rynkach finansowych w tym tygodniu będą następujące :

Skrót od EUR/USD po dziennym (w Nowym Jorku) zamknięciu poniżej 1,0100 USD .
Pozycja Long na USD/JPY po dziennym (w Nowym Jorku) zamknięciu powyżej 136,66 € (najlepiej 137,00 € ).