0 2 min 2 lata

Japoński dom handlowy Sumitomo Corp 8053.T poinformował w środę, że jego zysk netto za kwartał kwiecień-czerwiec wzrósł o 45% do rekordu dzięki wyższym cenom towarów, takich jak węgiel i nikiel, a także silnemu popytowi dla wyrobów stalowych w Ameryce Północnej.

Zysk netto za trzy miesiące wzrósł do rekordowych 155,2 miliarda jenów (1,2 miliarda dolarów) z 107,3 ​​miliarda jenów rok wcześniej, ale firma trzymała się rocznej prognozy zysku na poziomie 370 miliardów jenów.

„Zarobki zarówno z firm surowcowych, jak i niezasobowych były wyższe niż wcześniej przewidywano” – powiedział na konferencji prasowej dyrektor finansowy Sumitomo Reiji Morooka, dodając, że może podnieść swoje prognozy zysków.

„Z drugiej strony rośnie ryzyko globalnego spowolnienia gospodarczego i innych niepewności, dlatego będziemy uważnie analizować prognozy na cały rok” – powiedział.

Sumitomo spodziewa się, że produkcja niklu w projekcie Ambatovy na Madagaskarze osiągnie pierwotny cel około 40 000 ton w tym roku finansowym do 31 marca, po wyprodukowaniu około 8 000 ton w pierwszym kwartale.