0 2 min 2 lata
EURUSD dziennie

Societe Generale Research omawia perspektywy EUR/USD i utrzymuje niedźwiedzią tendencję do końca roku.

„Otwórz oczy, spójrz w niebo i zobacz; Europa popadła w osuwisko: polityka monetarna EBC ma mniejsze znaczenie niż strategia eksportu gazu prezydenta Putina. Nordstream 1 wrócił wczoraj online, ale rynki nie są pocieszone . przewodniczący Komisji Europejskiej przyznaje, że „Rosja używa energii jako broni; jest prawdopodobnym scenariuszem, że nastąpi pełne odcięcie rosyjskiego gazu i to uderzy w Unię Europejską”. po tym, jak nie udało mu się przekonująco wybić się poniżej parytetu z dolarem, nie otrzymał dalszego bodźca w postaci podwyżki stóp o 50 pb i nie jest wspierany przez rynek, który teraz wycenia 1% stopę dyskontową do Bożego Narodzenia”, zauważa SocGen.

„Wielkim problemem jest to, że najbardziej optymistyczny wynik na resztę tego roku jest taki, że podczas gdy prezydent Putin utrzymuje przepływ gazu, nadal wykorzystuje niepewność co do tego, ile przepłynie jako narzędzie przetargowe i jako środek zasiewania niepewności i niezgody wśród Europejczyków. elita polityczna. To wciąż sprawia, że ​​euro, w każdym razie, jest na razie nie do kupienia (prawdopodobnie do końca roku, biorąc pod uwagę, że lewarowanie dostaw gazu, jakie zapewnia rosyjski prezydent, jest największe w zimie) ” – dodaje SocGen. .

Jeśli szukasz pomysłów na transakcje bankowe, sprawdź eFX Plus . Przez ograniczony czas uzyskaj 7-dniowy bezpłatny okres próbny, podstawowy za 79 USD miesięcznie i premium za 109 USD miesięcznie.