0 2 min 2 lata

Moskwa. 24 czerwca. INTERFAX.RU – Ministerstwo Sprawiedliwości zarejestrowało nakazy FAS na podwyższenie cen regulowanych gazu Gazpromu dla przemysłu w Rosji o 5% od 1 lipca 2022 roku, a dla ludności o 3%.

Tekst dokumentów jest publikowany na oficjalnym portalu informacji prawnych.

Wysokość indeksacji cen hurtowych jest określona w Prognozie rozwoju społeczno-gospodarczego Federacji Rosyjskiej na okres trzech lat, opracowanej przez Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego i zatwierdzonej przez rząd. W makroprognozie z września 2021 r. Ministerstwo Rozwoju przewidziało indeksację hurtowych cen regulowanych gazu dla przemysłu o 5% w 2022 r., 4% w 2023 r., 4% w 2024 r. Dla ludności wszystko pozostało bez zmian – 3 % każdy.

Wcześniej Ilia Torosow, I zastępca szefa Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego Federacji Rosyjskiej, komentował w rozmowie z Interfaxem, że cena gazu dla przemysłu będzie obejmować m.in. zwiększone wydatki Gazpromu na regionalny program zgazowania: cena hurtowa dla przemysłu i biznesu to indeksacja o 5% od 1 lipca Logika 2020 roku zostaje zachowana – wskaźnik wzrostu cen plus pokrycie programu zgazowania – trzy plus dwa to pięć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.