0 2 min 2 lata

Przy podwyżce stóp procentowych w USA wycenionej na ten tydzień i rosnącej niepewności co do ścieżki zacieśniania polityki Fed, dolar we wtorek powstrzymał ostatnie dwuletnie szczyty, podczas gdy ostatnia obniżka dostaw gazu w Rosji utrzymała euro pod presją.

Amerykańska Rezerwa Federalna rozpoczyna dwudniowe posiedzenie później w ciągu dnia i oczekuje się, że nastąpi podwyżka stóp procentowych o 75 punktów bazowych. Jednak wielu traderów zastanawia się, czy osłabienie wzrostu skłoni go do odwrócenia uwagi od inflacji i zasygnalizowania przed nami wolniejszego tempa podwyżek stóp.

Kontrakty terminowe powiązane ze stopą procentową Fed 0#FF: pokazują, że stopy procentowe osiągnęły szczyt w styczniu 2023 r., miesiąc wcześniej niż odczyt z lutego, który podali w zeszłym tygodniu, podczas gdy rentowności obligacji długoterminowych spadły o około 80 punktów bazowych w stosunku do maksimów z połowy czerwca.

Pomogło to zrzucić dolara o około 2,8% z 20-letnich maksimów 109,29, które uderzyły w koszyk walut mniej niż dwa tygodnie temu = USD . Do 08:30 GMT dolar był stabilny w ciągu dnia na poziomie około 106,5, podczas gdy wobec euro umocnił się nieznacznie do 1,0219 USD EUR=EBS .