0 2 min 2 lata

Indeks Dow Jones Industrial Average powrócił do wzrostu podczas ostatniego handlu na poziomach intraday, aby osiągnąć niewielkie wzrosty w ostatnich sesjach, o 0,28%, by zyskać około 90,75 punktu. Ustabilizował się na koniec handlu na poziomie 31.990,05, po spadku w piątek o -0,43%. W minionym tygodniu indeks wzrósł o 1,95%.

Indeks zamknął sesję skromnymi wzrostami na początku tygodnia pełnego kwartalnych raportów o zyskach gigantów technologicznych, w tym także zbliżającej się decyzji w sprawie stóp procentowych Rezerwy Federalnej w środę, więc inwestorzy byli ostrożni w swoich transakcjach w poszukiwaniu dalszych wskazówek.

Oczekuje się, że bank centralny podniesie koszty kredytu o 75 punktów bazowych do przedziału od 2,25% do 2,50%, ale inwestorzy będą chcieli zobaczyć, jak Fed widzi tempo przyszłych podwyżek. Tempo podwyżek pozostaje niepewne w okresie jesiennym, a zwłaszcza jeśli dane z rynku pracy zaczną się osłabiać, możemy spodziewać się, że zainteresowanie Fed ponownie skoncentruje się na ograniczaniu podwyżek stóp.