0 2 min 2 lata

Srebro przyciąga niektórych kupujących w pobliżu 19,00 USD lub ponad tygodniowego minimum osiągniętego w środę.
Niedźwiedzia konfiguracja techniczna sugeruje, że próba odbicia grozi szybkim fiaskiem.
Handlowcy mogą poczekać na trwałą przerwę poniżej poziomu 19,00 USD, zanim obstawią nowe, niedźwiedzie zakłady.
Srebro znajduje pewne wsparcie w pobliżu poziomu 19,00 dolarów i rozpoczyna skromne odreagowanie z ponad tygodniowego minimum osiągniętego wcześniej w środę. Zwyżka pozwala białemu metalowi przerwać trzydniową passę strat i zatrzymać niedawne gwałtowne cofnięcie się z obszaru 21,25 USD, czyli najwyższego poziomu od końca czerwca.

Z technicznego punktu widzenia każdy kolejny ruch w górę może napotkać sztywny opór w pobliżu punktu granicznego wsparcia zbiegu 19,55-19,60 USD. Region ten obejmuje 50% zniesienia Fibonacciego niedawnego ożywienia z dołka YTD oraz 100-okresową SMA na wykresie 4-godzinnym. To z kolei powinno działać jako kluczowy punkt i pomóc w określeniu krótkoterminowej trajektorii dla XAG/USD.

Przekonujące przebicie wspomnianej bariery zasugeruje, że ostatni spadek dobiegł końca i podniesie ceny spot z powrotem do psychologicznego progu 20,00 USD. Ta ostatnia pokrywa się z 38,2% Fibo. poziom, powyżej którego XAG/USD może wspiąć się na 23,6% Fibo. na poziomie około 20,40 USD. Dynamika może się jeszcze bardziej rozszerzyć w kierunku odzyskania okrągłej wartości 21,00 USD.

Tymczasem oscylatory na wykresie dziennym właśnie zaczęły dryfować na terytorium ujemne i utrzymują swoje niedźwiedzie nastawienie na wykresie 4-godzinnym. Konfiguracja wspiera perspektywy dalszych strat, ponieważ utrzymująca się słabość poniżej poziomu 19,00 USD jest potrzebna, aby potwierdzić tę perspektywę. XAG/USD może następnie zejść do strefy 18,60 USD, a następnie spaść do obszaru 18,35 USD i okrągłej wartości 18,00 USD.