0 4 min 2 lata

Zmienność funta brytyjskiego nadal rośnie w środę w związku z sprzecznymi sygnałami dotyczącymi programu awaryjnego skupu obligacji Banku Anglii (BoE). Dolar konsoliduje swoje zyski, a indeks dolara amerykańskiego pozostaje na ujemnym terytorium po pięciodniowej zwycięskiej passie. Raport gospodarczy USA będzie zawierał dane o indeksie cen producentów (PPI) za wrzesień. Pod koniec amerykańskiej sesji Rezerwa Federalna opublikuje protokół z wrześniowego posiedzenia. Prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde ma wygłosić przemówienie, a uczestnicy rynku będą bacznie obserwować rozwój sytuacji wokół Banku Anglii.

Przemawiając na imprezie w Waszyngtonie, gubernator BoE Andrew Bailey przypomniał zarządzającym funduszami emerytalnymi, że mają trzy dni, do końca tygodnia, na zakończenie równoważenia swoich pozycji, gdy zakończy się awaryjny program skupu obligacji. Jednak podczas azjatyckich godzin handlu Financial Times poinformował, że BoE zasygnalizował bankierom, że może rozszerzyć program skupu obligacji. Rentowność dwuletnich loszek w Wielkiej Brytanii spadła o prawie 4% we wtorek, ale w środę wzrosła już o 2%.

Brytyjskie Biuro Statystyk Narodowych poinformowało, że produkt krajowy brutto skurczył się w sierpniu o 0,3% w ujęciu miesięcznym po wzroście o 0,1% w lipcu. W tym samym okresie Produkcja Przemysłowa i Produkcja Przemyslowa obniżyły się odpowiednio o 1,8% i 1,6%. Po tym, jak wcześniej w ciągu dnia spadł do 1,0900, kurs GBP/USD wzrósł powyżej 1,1050 w nagłówkach BoE, ale rano cofnął się do obszaru 1,1000.

Tymczasem kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy giełdowe wzrosły na początku europejskiej sesji między 0,7% a 1,1%, co wskazuje na poprawę nastroju na rynku. Ostatnie badanie konsumentów oczekiwań przeprowadzone przez Bank Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku pokazało we wtorek, że roczne oczekiwania inflacyjne konsumentów spadły do ​​nowego 12-miesięcznego minimum wynoszącego 5,4% z 5,7% w sierpniowym badaniu.

EUR/USD trzyma się skromnych dziennych wzrostów powyżej 0,9700 wczesną środę. Eurostat opublikuje w dalszej części sesji sierpniowe dane o produkcji przemysłowej.

Kurs USD/JPY wspiął się na nowe kilkudziesięcioletnie maksimum na 146,38 w sesji azjatyckiej i przekroczył poziom, który wywołał interwencję Banku Japonii pod koniec września. Sekretarz japońskiego gabinetu Hirokazu powiedział, że uważnie obserwuje ruchy walutowe i dodał, że podejmą odpowiednie kroki, ale te komentarze nie wywołały głębokiej korekty. W chwili pisania para była notowana na plusie powyżej 146,00.

Złoto wspięło się powyżej 1680 USD przy spadku rentowności amerykańskich obligacji skarbowych we wtorek, ale nie udało się zakończyć dnia na plusie. XAU/USD korzysta z niewielkiej presji sprzedażowej związanej z dolarem w połowie tygodnia i handluje powyżej 1670 USD.

Bitcoin przedłużył swój spadek i spadł poniżej 19 000 USD, po czym zlikwidował niewielką część swoich strat. W momencie publikacji, BTC/USD notowano nieco wyżej w dniu na poziomie 19 150 USD. Ethereum spadł we wtorek do tygodniowego minimum wynoszącego 1267 USD, ale w środę powrócił do poziomu 1300 USD.