0 3 min 2 lata

Złoto znalazło się pod ponowną presją na sprzedaż w czwartek ze względu na bardziej jastrzębie sygnały ze strony Fed. Agresywne zakłady podwyżek stóp Fed nadal wspierają wzrost rentowności obligacji amerykańskich i wywierają presję.


Przytłumiona akcja cenowa USD, obawy o recesję mogą stanowić wsparcie przed raportem CPI w USA.
Złoto ma trudności z skapitalizowaniem poprzedniego dnia odbicia ze strefy wsparcia o wartości 1660 USD iw czwartek spotyka się z nową podażą. Kurs XAU/USD pozostaje w depresji przez wczesną sesję europejską i znajduje się obecnie w pobliżu dziennego minimum, tuż poniżej poziomu 1670 USD.

Bardziej jastrzębie sygnały płynące z Rezerwy Federalnej nadal wspierają wzrost rentowności obligacji skarbowych USA i nadal działają jako przeszkoda dla nieopłacalnego złota. Opublikowane w środę protokoły z posiedzenia FOMC w dniach 20-21 września pokazały, że decydenci jednogłośnie zgodzili się na pchnięcie polityki pieniężnej na terytorium restrykcyjne. Co więcej, urzędnicy nadal są zobowiązani do utrzymywania wysokich stóp procentowych przez dłuższy czas, ponieważ bank centralny stara się obniżyć inflację.

W związku z tym uwaga pozostanie skupiona na kluczowym raporcie CPI w USA, który zostanie opublikowany później, podczas wczesnej sesji w Ameryce Północnej. Biorąc pod uwagę, że indeks cen producentów w USA wzrósł we wrześniu bardziej niż oczekiwano, inwestorzy oczekują, że inflacja konsumencka pozostanie uparcie wysoka i wzmocni jastrzębią retorykę Fed. Niemniej jednak kluczowe dane o inflacji w USA będą miały wpływ na wielkość kolejnej podwyżki stóp procentowych przez amerykański bank centralny i zapewnią nowy kierunek dla złota.

W międzyczasie przytłumiona akcja cenowa dolara amerykańskiego może wesprzeć złoto denominowane w dolarach przy stosunkowo spokojnych akcjach handlowych. Co więcej, obawy o trudności gospodarcze wynikające z szybko rosnących kosztów finansowania zewnętrznego, ryzyka geopolitycznego i odrodzenia się przypadków COVID-19 w Chinach gwarantują ostrożność dla agresywnych, niedźwiedzich traderów. Dlatego rozsądnie będzie poczekać na silną kontynuację sprzedaży poniżej poziomu 1660 USD przed pozycjonowaniem się na znaczące spadki.