0 3 min 2 lata

SPRZEDAWCY AUD/USD IGNORUJĄ ŚRODOWE DOJI, ABY DĄŻYĆ DO 0,6215 PRZED CPI W USA
AUD/USD przyjmuje oferty odwrócenia odbicia z poprzedniego dnia w stosunku do rocznego minimum.
Większe zyski, awersja do ryzyka wywierają presję na spadki podczas niepokoju przed danymi.
Ponure nagłówki z Chin, jastrzębia Fedspeak i słabsze dane z Australii cieszą sprzedawców.
Dane o inflacji w USA mogą wzmocnić niedźwiedzie nastawienie, chyba że pominą prognozy z szerokimi marginesami.
AUD/USD pozostaje w depresji wokół 0,6270, ostatnio delikatnie oferowanej, ponieważ europejscy handlowcy przygotowują się na czwartkowe dane o inflacji. W ten sposób para australijska ukazuje ostrożny nastrój na rynku, ignorując jednocześnie byczą formację świecową na wielomiesięcznym minimum zaznaczonym poprzedniego dnia.

Mówiąc o negatywach, nowe blokady w Szanghaju i determinacji Hongkongu, by utrzymać nienaruszoną barierę wejścia związaną z COV, mają wpływ na ceny AUD/USD ze względu na powiązania handlowe Australii z Chinami. Na tej samej linii znajdują się obawy o kryzys energetyczny w strefie euro spowodowany ostatnim wyciekiem gazociągu z Rosji do Niemiec.

Przerwa w kursie rentowności obligacji skarbowych, po dwudniowym trendzie spadkowym, również wydaje się wzmacniać słabość AUD/USD poprzez siłę dolara amerykańskiego. Dodatkowo, słabsze wydruki australijskich oczekiwań inflacyjnych konsumenckich na październik, do 5,4% z 5,8% wcześniej, również oferują dodatkowy negatywny wynik dla pary australijskiej. Amerykańskie ograniczenia w prowadzeniu interesów z chińskimi producentami chipów i obawy przed spowolnieniem gospodarczym w Pekinie również przyciągają ostatnio niedźwiedzie.

Kalendarz ekonomiczny

Należy zauważyć, że ostatnio złagodzone oczekiwania inflacyjne w USA i odwrót jastrzębich zakładów Fed wydaje się być wyzwaniem dla sprzedających pary. Co więcej, rozmowy, że chińskie władze państwowe kupują domy w ramach stymulacji, również powinny położyć nacisk na parę AUD/USD.

Przede wszystkim ostrożny nastrój na rynku przed amerykańskim indeksem cen towarów i usług konsumenckich (CPI) wydaje się pomagać parze AUD/USD w zniżce. To powiedziawszy, prognozy sugerują, że główny CPI w USA ma spaść do 8,1% r/r wobec 8,3% wcześniej. Jednak ważniejszy CPI bez żywności i energii prawdopodobnie wzrośnie do 6,5% r/r z 6,3% wcześniej i może sprzyjać większemu spadkowi pary AUD/USD.

ANALIZA TECHNICZNA
Chociaż środowe Doji w pobliżu 31-miesięcznego minimum dołącza do wyprzedanego RSI (14), aby rzucić wyzwanie niedźwiedziom AUD/USD, kanał trendu spadkowego sprzed pięciu tygodni daje sprzedającym nadzieję. Dzięki temu para australijska stopniowo zbliża się do dołka z marca 2020 r., otaczającego 0,6215.