0 2 min 2 lata

13 lipca zewnętrzna firma badawcza Apptopia opublikowała raport na temat najczęściej pobieranych aplikacji finansowych w pierwszej połowie 2022 roku. PayPal Holdings (NASDAQ: PYPL) zdobył nagłówki, będąc najczęściej pobieraną aplikacją finansową na świecie z 49 milionami pobrań , znacznie wyprzedzając aplikację Cash App zajmującą czwarte miejsce, z 35 milionami pobrań.

Jednak globalne porównanie nie jest sprawiedliwe. PayPal jest bardziej dojrzały i rozwinął się już na arenie międzynarodowej. Z kolei tylko 3% przychodów Blocka w 2021 r. pochodziło z rynków międzynarodowych. Aplikacja Cash App jest dostępna tylko na arenie międzynarodowej w Wielkiej Brytanii, podczas gdy w Hiszpanii jest dostępna pod nazwą Verse. Dlatego przy tak niewielkiej ekspansji międzynarodowej do tej pory nie dziwi fakt, że pobieranie aplikacji Cash App pozostaje w tyle za PayPalem na całym świecie.

Cash App oferuje usługi takie jak przelewy peer-to-peer, usługi maklerskie, bezpośrednie wpłaty na poczet wypłaty i wiele innych. A to, czego mu brakuje na arenie międzynarodowej, nadrabia z nawiązką na rynku amerykańskim. Raport Apptopii pokazał, że Cash App zajmuje pierwsze miejsce w Stanach Zjednoczonych, z dwukrotnie większą liczbą pobrań niż PayPal w tym roku i prawie trzy razy więcej niż Venmo PayPal.