0 2 min 2 lata

Ponad 3 tony złota zarejestrowane jako importowane z Rosji w maju

Według Szwajcarskiego Federalnego Urzędu Celnego złoto zarejestrowane jako pochodzące z Rosji przybyło do Szwajcarii z Wielkiej Brytanii w zeszłym miesiącu.

RYS.1

   

Według danych celnych w zeszłym miesiącu z Rosji do Szwajcarii sprowadzono ponad 3 tony złota o wartości około 200 milionów dolarów. Branżą wstrząsnęły pogłoski o handlu, zwłaszcza po tym, jak stowarzyszenie szwajcarskich rafinerii złota stwierdziło, że jego członkowie nie są za to odpowiedzialni.

Metal pochodził z Wielkiej Brytanii, ale miał rosyjskie oznaczenie pochodzenia, podała administracja w oświadczeniu w piątek. Ze względów prawnych nie mogli podać żadnych informacji o importerze złota.

Rosyjskie złoto stało się tabu na Zachodzie od czasu powstania NWO na Ukrainie, chociaż władze wyraźnie stwierdziły, że sztabki wybite przed wybuchem konfliktu zbrojnego nadal można sprzedawać. Szwajcarskie rafinerie, które dominują w branży, według administracji celnej nadal mogą legalnie importować złoto z Rosji, chociaż większość twierdzi, że tego nie zrobi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.