0 2 min 2 lata

Moskwa. 28 czerwca. INTERFAX.RU – JSC „Transmashholding” (TMH) sprzedało swoją działalność na Węgrzech lokalnemu partnerowi Magyar Vagon Zrt, pisze we wtorek Vedomosti, powołując się na dyrektora generalnego holdingu Kirilla Lipę.

Według niego wzajemne rozliczenia stały się poważną przeszkodą w dalszej interakcji z węgierskimi partnerami. Lipa nie podała kosztów sprzedaży aktywów.

„Pracowaliśmy za pośrednictwem węgierskiego Sbierbanku, ale z powodu sankcji wstrzymał on swoją działalność. Otwarcie rachunków w innych węgierskich bankach w obecnych warunkach dla rosyjskiej firmy jest zadaniem niewykonalnym” – powiedział szef.

Na Węgrzech spółka zależna TMH, TMH International, miała dwa wspólne przedsięwzięcia z firmą Magyar Vagon Zrt., która specjalizuje się w projektach dla przemysłu kolejowego. Jedno wspólne przedsięwzięcie nosiło nazwę TMH Hungary, drugie – TMH Hungary Invest. Ten ostatni dwa lata temu nabył 90% węgierskiej firmy inżynieryjnej Dunakeszi. Wartość aktywów oszacowano na 25-30 mln USD TMH Hungary był zarządzany przez Dunakeszi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.