0 2 min 2 lata

Moskwa. 13 lipca INTERFAX.RU – MTS został właścicielem usługi rezerwacji hoteli online Bronevik.com, według danych SPARK-Interfax .

Według tych danych, 11 lipca 100% spółka zależna MTS – MTS Travel LLC – nabyła po 99% w Bronevik Company LLC i Bronevik Online LLC. Kolejny 1% w firmach otrzymał PJSC „MTS”.

W czerwcu MTS zarejestrowała turystyczną spółkę zależną LLC MTS Travel. Wtedy firma nie informowała o planach rozwoju podmiotu prawnego. Według SPARK-Interfax jej główną działalnością jest działalność biur podróży.

Zgodnie z komunikatem prasowym operatora, MTS Travel zostanie wydzielona w osobną pion biznesowy. Ten kierunek będzie zaangażowany w usługi rezerwacji hoteli, zakwaterowania i biletów, świadczenie usług turystycznych i wycieczkowych i inne.

Kwota transakcji nie została ujawniona.

„Turystyka, podróże biznesowe i hotelarstwo w Rosji rozwijają się dynamicznie i spodziewamy się szybkiego wzrostu na tych rynkach w nadchodzących latach. W tym celu tworzymy w ekosystemie naszych usług osobny pion biznesowy MTS Travel, komplementarny do inne biznesy MTS, aby kompleksowo rozwijać ten obszar w oparciu o jednego z liderów rosyjskiego rynku rezerwacji hoteli i mieszkań online” – cytowany w komunikacie prezes firmy Wiaczesław Nikołajew.