0 3 min 2 lata

Cena złota starała się wykorzystać skromne odbicie w ciągu dnia od dołka YTD.
USD skonsolidował się blisko 20-letniego maksimum i zaoferował pewne wsparcie dla XAUUSD.
Impuls ryzyka i agresywna podwyżka stóp Fed ograniczyły zwyżkę dla metalu.
Cena złota odnotowała skromne odbicie z obszaru 1763 USD lub świeżego od początku roku, osiągniętego wcześniej w tę środę, choć z trudem udało się wykorzystać ten ruch. XAUUSD zrezygnował ze swoich skromnych zysków w ciągu dnia i ostatnio widziano go w okolicach 1766-1767 USD lub prawie bez zmian w ciągu dnia.

Po ostatniej silnej hossy do nowego dwuletniego szczytu, który we wtorek dotknął się we wtorek, dolar amerykański był świadkiem skromnych realizacji zysków przy pewnej repozycjonowaniu handlu przed protokołem z posiedzenia FOMC. To z kolei było postrzegane jako kluczowy czynnik, który zapewniał pewne wsparcie dla złota denominowanego w dolarach, chociaż wzrostowi brakowało przekonania o byczej sile i grozi raczej szybkim fiaskiem.

Przewodniczący Fed Jerome Powell powtórzył w zeszłym tygodniu, że amerykański bank centralny koncentruje się na kontrolowaniu inflacji i dodał, że gospodarka USA jest dobrze przygotowana do prowadzenia bardziej restrykcyjnej polityki. To podniosło zakłady na bardziej agresywne podwyżki stóp przez Fed, co powinno działać jako wiatr w plecy dla USD. Poza tym impuls podejmowania ryzyka ukrył wszelkie znaczące zyski dla złota z bezpiecznej przystani.

Inwestorzy mogą również powstrzymać się od stawiania agresywnych zakładów i woleć poczekać na nowe wskazówki dotyczące zacieśniania polityki Fed. W związku z tym protokoły FOMC powinny dać impuls nie dającemu się uzyskać żółtemu metalowi. Poza tym, piątkowy raport US NPF wpłynie na krótkoterminową dynamikę cen USD i pomoże określić kolejny etap kierunkowego ruchu ceny złota.