0 2 min 2 lata

VTB Bank podjął w poniedziałek 28 lutego decyzję o podniesieniu stóp procentowych o 4 punkty procentowe, teraz minimalna stawka wyniesie 15,3% zarówno dla mieszkań gotowych, jak i w budowie. Bank zawiesi również rozpatrywanie wniosków o refinansowanie kredytu hipotecznego – poinformował serwis prasowy organizacji kredytowej.

„Od 28 lutego VTB podnosi stawki na własne programy hipoteczne o 4 punkty procentowe, minimalna stawka wyniesie 15,3% zarówno dla gotowych, jak i w budowie mieszkań. Okres decyzji kredytowej dla nowych wniosków wyniesie 30 dni. W przypadku wcześniej zatwierdzonych wniosków decyzje są ważne do 5 marca (włącznie)” – czytamy w komunikacie.
Bank wyjaśnił, że został zmuszony do rewizji parametrów udzielania kredytów hipotecznych w kontekście ogłoszonych sankcji wobec VTB. Jednocześnie instytucja kredytowa zdecydowała się nie podnosić oprocentowania programów preferencyjnych kredytów hipotecznych. Oprocentowanie kredytów hipotecznych ze wsparciem państwa nadal będzie wynosić od 5,75%, na dalekowschodnich hipotekach – 0,1%, na „rodzinie” – od 4,7% (od 4,3% w Dalekowschodnim Okręgu Federalnym).