0 3 min 2 lata
  • AUDUSD spada w górę poniżej kluczowego poziomu Fibo 38,2% Fibo.
  • Wyprzedaż USD nie robi wrażenia w obliczu kryminalnych blokad w południowych Chinach.
  • Dzienny RSI pozostaje poniżej 50,00, utrzymując niedźwiedzie nastawienie nienaruszone.

AUDUSD  wycofuje się z dziennych maksimów 0,6988, ponieważ byki odpoczywają po ostatniej nodze w górę. Inwestorzy oceniają komentarze gubernatora Banku Rezerw Australii (RBA) Philipa Lowe, a także protokół z czerwcowego posiedzenia.

Przedłużone odbicie w australii nadchodzi na piętach trwającej wyprzedaży dolara amerykańskiego w jego głównych walutach, ponieważ przepływy ryzyka zdominowały sesję europejską i osłabiają atrakcyjność dolara jako bezpiecznej przystani. Rynki wydają się lekceważyć nadciągające ryzyko recesji.

Byki jednak wyczuwają ostrożność w obliczu nowych blokad w Shenzhen i Makau, gdy epidemie chowu rozprzestrzeniły się na południowe Chiny. „Pojedynczy lokalny przypadek w Shenzhen wykryty w sobotę spowodował masowe testy i blokady sąsiedztwa w niektórych częściach centrum technologicznego. W końcu zgłoszono dwa przypadki w sobotę, a żadnego w niedzielę” według Bloomberga.

Wszystkie oczy skupiają się teraz na danych z rynku nieruchomości w USA i przygotowanych uwagach zeznań prezesa Fed Jerome’a ​​Powella, które zostaną ujawnione w dalszej części sesji NA.

Z krótkoterminowej perspektywy technicznej  AUDUSD utknął w zwyżce, ponieważ byki ponownie straciły impet poniżej krytycznego poziomu 0,7000, czyli 38,2% poziomu Fibonacciego Retracement (Fibo) ostatniego spadku z maksimów z 7 czerwca na poziomie 0,7247 do 14 czerwca minima 0,6850.

To powiedziawszy, australijczyk może dalej spadać w kierunku 23,6% poziomu Fibo o tym samym spadku na 0,6944, jeśli niedźwiedzie przejmą kontrolę.

Poniedziałkowe minimum 0,6917 będzie kolejnym na radarach sprzedawców. 14-dniowy wskaźnik siły względnej (RSI) jest płaski, ale poniżej poziomu 50,00, co sugeruje, że próby wzrostu prawdopodobnie pozostaną płytkie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.