0 2 min 2 lata

Złoto spadło nieznacznie do 1835 USD we wtorek. Ekonomiści z Commerzbanku podsumowują to, o czym poinformowała dziś szwajcarska Federalna Administracja Celna. Wyróżniają się Indie, które mają niewiele ponad 36 ton złota sprowadzanego ze Szwajcarii.

SILNY POPYT NA ZŁOTO W INDIACH

„Jak donosi Szwajcarska Federalna Administracja Celna, Szwajcaria wyeksportowała w maju dobre 105 ton złota. Mniej niż połowa tej sumy trafiła do Chin i Indii”.

„Wynosząc 10 ton, eksport złota do Chin był najniższy od 14 miesięcy. Może to być związane z blokadą koronawirusa, która poważnie ograniczyła życie publiczne”. 

„Indie sprowadziły ze Szwajcarii niewiele ponad 36 ton złota – to najwyższa liczba od sześciu miesięcy. Cena złota w rupiach indyjskich gwałtownie spadła od połowy kwietnia do połowy maja, najwyraźniej skłaniając Hindusów do kupowania złota. Indyjski bank centralny poinformował już w maju o imporcie złota przekraczającym 100 ton”. 

„W maju Szwajcaria praktycznie nie eksportowała złota do Stanów Zjednoczonych ani Wielkiej Brytanii. Nie jest to jednak niespodzianką, biorąc pod uwagę, że złote ETF-y nie były poszukiwane i nie odnotowały wypływów”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.