0 2 min 2 lata

Własny Ioan Smith (AKA @moved_average ) napisał właśnie artykuł dla Capital, więc słusznie, że podzielę się nim z wami, fajni ludzie

Boris i Betty: Handel GBP podczas politycznego armagedonu

Streszczenie…

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ogłosił dziś rano swoją rezygnację po tym, jak kolejna fala odejść w nocy z gabinetu sprawiła, że ​​jego stanowisko stało się nie do utrzymania.

Pozostanie na swoim stanowisku do czasu mianowania nowego lidera, nie później niż na dorocznej konferencji Partii Konserwatywnej w październiku. Parlament ma przerwać letnią przerwę 21 lipca, więc może być konieczne przyspieszenie procesu. Czas trwania tego procesu zależy od tego, ilu kandydatów zgłosi się na dane stanowisko, ale zapewni okres, w którym główne ryzyko będzie miało wpływ na GBP/USD.

W miarę, jak przechodził od jednego kryzysu do drugiego, GBPUSD (potocznie znany jako Betty z Cockney rymowanego slangu na kablówkę – Betty Grable), zaczął się bić. W miarę pogarszania się krajobrazu politycznego w Wielkiej Brytanii, główny ciężar zamieszania ponosi waluta. Na wartość waluty wpływają nie tylko czynniki ekonomiczne, takie jak stopy procentowe i inflacja. Nawet najbardziej doświadczeni gracze rynkowi mogą zostać oskrzydleni przez wpływy polityczne na handel walutami.

Wiedza o tym, jak działa polityka w odniesieniu do rynków walutowych, może być przydatna przy podejmowaniu decyzji handlowych. Kraje o silnej stabilności politycznej są znacznie bardziej atrakcyjne dla inwestorów zagranicznych. W związku z tym stabilność polityczna może mieć dramatyczny wpływ na kursy walut. Poważne dochodzenia w sprawie postępowania rządu mogą zdestabilizować gospodarkę i osłabić walutę.