0 2 min 2 lata

AUD/USD pozostaje wyprzedany w gołębim tonie RBA, a amerykańsko-chińskie nieszczęścia związane z Tajwanem.
RBA podnosi kluczowe stopy procentowe o 50 pb, ale twierdzi, że nie jest na z góry ustalonej ścieżce zacieśniania.
Potencjalny wzrost załamania kanału na 1D ma na celu 21 DMA na 0,6873.
AUD/USD utrzymuje się na niższym poziomie powyżej 0,6900, tracąc prawie 1,50% w ciągu dnia, ponieważ byki AUD nadal będą musiały stawić czoła podwójnemu whammy we wtorek.

Awersja do ryzyka utrzymuje się na pełnych obrotach, ponieważ rynki są niespokojne przed oczekiwaną wizytą amerykańskiej Izby Reprezentantów przemawiającej Nancy Pelosi na Tajwanie około 14:30 GMT. Stany Zjednoczone pozostają nie zastraszone chińskimi zagrożeniami, ale Pekin i Tajpej zintensyfikowały swoje militarne reakcje w pokazie siły, gdy Pelosi odwiedza samorządną wyspę, do której zamieszkuje naród smoków.

Innym powodem wyprzedaży australijskiej jest gołębi sygnał z Banku Rezerw Australii (RBA) podczas spotkania w sprawie polityki pieniężnej. RBA podniósł w tym miesiącu kluczową stopę o 50 pb do 1,85%, zgodnie z powszechnymi oczekiwaniami. Jednak bank centralny zauważył, że nie są na z góry ustalonej ścieżce zacieśniania, w pewnym sensie odchodząc od forward guidance, co spowodowało kolejny spadek kursu dolara australijskiego.