0 2 min 2 lata

Pomimo niedawnej stabilizacji zachowania pary walutowej GBP/USD z wzrostami na wierzchołku poziomu oporu 1.2100, pesymistyczne oczekiwania co do przyszłości stagnacji gospodarki brytyjskiej i dysproporcji w tempie podwyżek stóp procentowych między Rezerwą Federalną a Bank Anglii, wraz z brytyjskim niepokojem politycznym, może przywrócić sprzedaż pary walut.

Według Western Union cena funta w stosunku do dolara GBP/USD spadnie przy „znacznym wzroście” ze strony Rezerwy Federalnej. Funt brytyjski i dolar mogą charakteryzować się dużą zmiennością w ciągu najbliższych 48 godzin, a Rezerwa Federalna spodziewa się, że w środę ponownie podniesie stopy procentowe i opublikuje dane o PKB w USA w czwartek.

W związku z tym analityk George Vessey z Western Union Business Solutions mówi, że ci, którzy monitorują rynek walutowy forex, powinni uważać na potencjalny „znaczny wzrost” ze strony Fed, ponieważ stopy są podnoszone o ponad 75 punktów bazowych. W związku z tym „chociaż w tym momencie jest mało prawdopodobne, że dolar wzrośnie, jeśli zaskoczy Rezerwę Federalną podwyżką o 100 punktów bazowych w tym tygodniu”.