0 2 min 2 lata

Brytyjska grupa modowa Joules Group JOUL.L powiedziała w poniedziałek, że prowadzi rozmowy dotyczące potencjalnej inwestycji kapitałowej w wysokości około 15 milionów funtów (18,11 miliona dolarów) od detalisty Next Plc NXT.L.

Akcje w dżulach, które w tym roku spadły o 77% przed piątkowym zamknięciem, wzrosły o 21% na początku handlu po tym, jak firma stwierdziła, że ​​inwestycja Next po cenie nie niższej niż obecna cena rynkowa uczyniłaby detalistę FTSE 100 strategicznym udziałowcem mniejszościowym.

Sky News poinformowało w weekend, że Next dyskutował o przejęciu do 25% w grupie modowej.

Firma Joules, która sprzedaje między innymi odzież, obuwie i akcesoria, boryka się z finansami, rentownością i generowaniem gotówki, ponieważ konsumenci ostrożniej podchodzą do wydatków w czasie pogłębiającego się kryzysu kosztów utrzymania.

Joules, którego dług netto na dzień 26 czerwca wynosił 17,7 miliona funtów, w zeszłym miesiącu rozszerzył swoje usługi bankowe. Firma powiedziała, że ​​tnie koszty w obliczu presji marżowych, co pomogło jej prognozować roczne prognozy zysku wyprzedzające oczekiwania rynku.