0 2 min 2 lata

EUR/USD utrzymuje wzrost po Fed na wysokim poziomie powyżej 1,0200.
Ostateczny poziom zaufania konsumentów EMU wyniósł w lipcu -27,0.
Niemiecki Flash CPI, USA Zaawansowany PKB za II kw. następne istotne.
Zainteresowanie kupnem waluty europejskiej pozostaje na wysokim poziomie i motywuje EUR/USD do powrotu do regionu 1,0230 w czwartek.

EUR/USD PATRZY TERAZ NA DANE Z NIEMIEC
Kurs EUR/USD rośnie drugą sesję z rzędu po środowym wydarzeniu FOMC, na którym Fed podniósł stopy procentowe o 75 pb zgodnie z powszechnymi oczekiwaniami.

Jednak konferencja prasowa Powella nieoczekiwanie pokazała niezbyt jastrzębi ton, zwłaszcza po zasygnalizowaniu, że obecne szybkie tempo procesu normalizacji może w pewnym momencie zwolnić.

Obecny wzrost na tej parze idzie w parze z dalszym ożywieniem rentowności niemieckich 10-letnich Bundów, które zbliżają się do kluczowego poziomu 2,00% rano w Europie.

W wykazie euro ostateczne dane wykazały, że zaufanie konsumentów w strefie euro wyniosło w lipcu -27,0, nastroje gospodarcze 99 (z 103,5), a nastroje przemysłowe 3,5 (z 7). W dalszej części sesji poznamy wstępne dane o inflacji w Niemczech za bieżący miesiąc.

Po drugiej stronie Atlantyku cała uwaga będzie zwrócona na publikację zaawansowanego PKB za II kwartał wspartą cotygodniowymi roszczeniami wstępnymi.