0 2 min 2 lata

Cena WTI pozostaje wrażliwa w obliczu obaw o nieuniknioną globalną recesję.
Obawy Chin o blokadę sprawią, że jakiekolwiek odbicie na rynku ropy będzie krótkotrwałe.
Zbliżający się krzyż niedźwiedzia daje sprzedawcom nadzieję, patrząc na 200 DMA.
WTI (kontrakty terminowe NYMEX) kręci się wokół 99 USD po tym, jak jego ożywienie napotkało opór powyżej 100 USD na początku sesji azjatyckiej. Spot konsoliduje 9,5% wyprzedaży obserwowanej we wtorek, ponieważ niedźwiedzie zbierają się na kolejne spadki.

Wzrosły obawy o globalną recesję, gdy płynność powróciła po trzydniowej przerwie wakacyjnej w USA, uderzając w aktywa o wyższej rentowności, takie jak ropa. Szalejąca inflacja, rosnące ceny energii i podwyżki stóp głównych banków centralnych potęgowały obawy o spowolnienie gospodarcze.

Pomimo obaw o wzrost popytu na ropę i jej produkty, czarne złoto nadal rosło na fali niechęci do ryzyka. W chwili, gdy piszę ten tekst, niewielki wzrost cen akcji europejskich daje trochę wytchnienia dla ropy naftowej w USA. Chociaż wada pozostaje bardziej przekonująca, ponieważ zbliża się nowa blokada, a chiński Szanghaj ogłasza dwie nowe rundy masowych testów po wykryciu nowych infekcji w centrum finansowym tego kraju.

Oprócz zniechęcających czynników fundamentalnych, codzienna konfiguracja techniczna WTI wskazuje również na dodatkowy minus.

Niedźwiedzia 21-dzienna średnia krocząca (DMA) jest ustawiona na odcięcie 50 DMA od góry, co jeśli nastąpi, potwierdzi krzyżyk niedźwiedzi. Czarne złoto może być świadkiem nowego spadku, aby ponownie przetestować ponad dwumiesięczne minima w pobliżu 95,75 USD.