0 2 min 2 lata

Cena GBP/USD utrzymała się stosunkowo dobrze w środę rano, ponieważ inwestorzy ponownie skupili się na nadchodzącej decyzji Fed i ostrzeżeniu MFW o brytyjskiej gospodarce. Cena pary wynosi 1,2034, czyli nieco poniżej szczytu z tego tygodnia wynoszącego 1,2085.

Gospodarka Wielkiej Brytanii stoi przed poważnymi wyzwaniami, ponieważ inflacja konsumentów i producentów rośnie. Według MFW w przyszłym roku gospodarka kraju będzie rozwijała się najwolniej spośród krajów uprzemysłowionych. W raporcie organizacja stwierdziła, że ​​Wielka Brytania rozwinie się w tym roku o 3,2%, a następnie spowolni o 0,5% w 2023 roku.

Spowolnienie będzie spowodowane rosnącą inflacją i stopami procentowymi, które mają zmniejszyć brytyjskich mieszkańców. Oczekuje się, że Stany Zjednoczone wzrosną o 2,3% w 2022 r., a następnie wzrosną o 1,0%. Oczekuje się, że Kanada odnotuje najszybszy wzrost gospodarczy w tym samym okresie.

Raport pojawia się w czasie, gdy Liz Truss i Rishi Sunak rywalizują o stanowisko kolejnego premiera. Truss wierzy w obniżanie podatków dla osób fizycznych i firm. Z drugiej strony Sunak opowiadał się za podniesieniem podatków w celu zmniejszenia deficytu budżetowego.